Dieta 1500 kcal z Peru

Niewiele osób wie, że słynna dieta 1500 kalorii pochodzi właśnie z Peru. Dieta 1500 kalorii to jedna z tych, która chociaż zalecana jest osobom chcących schudnąć, to nie jest nazbyt rygorystyczna, nie pozbawia także niezbędnych wartości odżywczych, jakich potrzebuje ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Zdaniem ekspertów, jest to dieta idealna dla mężczyzn, osób aktywnych fizycznie oraz tych, które po niskokalorycznej diecie redukującej tkankę tłuszczową, chcą uniknąć efektu jo jo. Dieta 1500 kalorii chociaż odchudza to jest w pełni zbilansowana i zdrowa – dietetycy polecają ją nawet młodzieży.

Dietetycy zaznaczają, iż dietę 1500 kalorii można stosować długotrwale, ponieważ nie jest w żaden sposób wyczerpująca, nie prowadzi też do deficytów witamin i innych wartości odżywczych. Co więcej, chociaż dieta ta nie pozwala z całą pewnością tak szybko schudnąć (jak na przykład dieta 1000 kalorii), to z powodzeniem jej regularne stosowanie pozwoli uzyskać wymarzoną sylwetkę a przy tym uniknąć efektu jo jo. To raczej zmiana systemu odżywiania, zmiana nawyków żywieniowych, które można stosować już zawsze, dzięki czemu przywrócimy zdrowie, odpowiednią kondycję i witalność, pozytywne samopoczucie no i figurę modelki.

Musimy pamiętać, że dieta 1500 kalorii, jak zresztą każda inna, by była w pełni skuteczna to wymaga równoczesnego prowadzenia aktywności fizycznej. Co ważne, zauważa się, iż po pierwszym etapie szybkiego spadku wagi następuje kryzys – metabolizm znacznie spowalnia procesy spalania tkanki tłuszczowej, przez co waga spada z wolniejszym tempie. Jest to jednak okres przejściowy a systematyczne uprawianie sportu pomoże go lepiej przetrwać.

Dieta 1500 kalorii z Peru cieszy się tak ogromną popularnością bowiem nie jest nazbyt rygorystyczna i zakłada spożywanie rozmaitych produktów spożywczych – nie jest po prostu nudna. Komponowanie dań nie wymaga ogromu pracy i czasu a wszystkie składniki są raczej łatwo dostępne. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by każdego dnia liczyć spożywane kalorie to możemy skorzystać nie tylko z cennych rad dietetyków, ale również cateringu dietetycznego. Dzięki temu o odpowiedniej porze zostanie dostarczone dla nas danie, które przyrządzone zostało wedle ścisłych zasad, ujmując zapotrzebowanie kaloryczne tejże diety.

W codziennym jadłospisie diety 1500 kalorii powinny znaleźć się przede wszystkim produkty, takie jak dobrej jakości cielęcina, wołowina, chudy drób i ryby. Co drugi dzień warto ziemniaki zamienić na kaszę (przede wszystkim gryczaną). Jasne pieczywo musi być zupełnie wyeliminowane, na rzecz tego razowego, na naturalnym zakwasie. Każdego dnia powinniśmy spożywać też chudy nabiał, na przykład w postaci kefiru, jogurtu naturalnego czy chudego sera białego. Wszelkie tłuszcze zwierzęce dużo lepiej zamienić jest na te pochodzenia roślinnego. Co ważne, pomiędzy posiłkami należy popijać spore ilości niegazowanej, ale wysoce mineralizowanej wody – każdego dnia trzeba wypić minimum 2 litry. Nie można też zapomnieć o owocach i warzywach.

Każdy dietetyk potwierdzi, iż należy wystrzegać się dań smażonych. Dużo lepiej jest wybrać te gotowane na parze, duszone, grillowane bądź pieczone w folii.

dieta warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *